Одобрение (коми сёрнинебӧг) — различия между версиями
| Строка 4: | Строка 4: | ||
|- | |- | ||
|Да | |Да | ||
| − | |Но | + | |Да<br>Но |
|- | |- | ||
|Да, конечно | |Да, конечно | ||
| Строка 25: | Строка 25: | ||
|- | |- | ||
|Отлично | |Отлично | ||
| − | |Бурысь бур | + | |Бурысь-бур |
|- | |- | ||
|Ладно | |Ладно | ||
| Строка 40: | Строка 40: | ||
|- | |- | ||
|Вы хорошо сделали | |Вы хорошо сделали | ||
| − | |Ті бура | + | |Ті бура вӧчінныд |
|- | |- | ||
|Вы правильно сделали | |Вы правильно сделали | ||
| Строка 46: | Строка 46: | ||
|- | |- | ||
|Вы правильно сказали | |Вы правильно сказали | ||
| − | |Ті | + | |Ті стӧча шуинныд |
|- | |- | ||
|Это верно | |Это верно | ||
|Тайӧ сідз<br>Сідз и эм<br>Збыль тай | |Тайӧ сідз<br>Сідз и эм<br>Збыль тай | ||
|- | |- | ||
| − | |Я не против | + | |Я не против<br>Мы не против |
| − | |Ме абу паныд | + | |Ме абу паныд<br>Ми абу паныдӧсь |
|- | |- | ||
| − | |Я не возражаю | + | |Я не возражаю<br>Мы не возражаем |
| − | |Ме ог паныд сувт | + | |Ме ог паныд сувт<br>Ми огӧ паныд сувтӧ |
|} | |} | ||
Версия 21:06, 8 ӧшым 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Да | Да Но |
| Да, конечно | Дерт жӧ |
| Конечно | Дерт |
| Хорошо | Бур |
| Очень хорошо | Зэв бур |
| Прекрасно | Зэв тай лӧсьыд |
| Чудесно | Зэв лӧсьыд |
| Отлично | Бурысь-бур |
| Ладно | Лӧсялӧ |
| Молодец | Шань Молодеч |
| Великолепно | Зэв бура |
| Какая прелесть | Кутшӧм мичаник |
| Вы хорошо сделали | Ті бура вӧчінныд |
| Вы правильно сделали | Тадзи и коліс вӧчны |
| Вы правильно сказали | Ті стӧча шуинныд |
| Это верно | Тайӧ сідз Сідз и эм Збыль тай |
| Я не против Мы не против |
Ме абу паныд Ми абу паныдӧсь |
| Я не возражаю Мы не возражаем |
Ме ог паныд сувт Ми огӧ паныд сувтӧ |