Банк(коми сёрнинебӧг) — различия между версиями
Шань Надя (сёрнитанін | чӧжӧс) |
Шань Надя (сёрнитанін | чӧжӧс) |
||
| Строка 19: | Строка 19: | ||
|- | |- | ||
|50 рублей 10 копеек | |50 рублей 10 копеек | ||
| − | |Ветымын шайт | + | |Ветымын шайт дас ур |
|- | |- | ||
|100 рублей | |100 рублей | ||
| Строка 43: | Строка 43: | ||
|- | |- | ||
|Я бы хотел открыть банковский счет. | |Я бы хотел открыть банковский счет. | ||
| − | |Ме кӧсъя восьтыны тшӧт | + | |Ме кӧсъя восьтыны тшӧт банкын |
|- | |- | ||
| − | |Я хочу обменять рубли на | + | |Я хочу обменять рубли на евро |
| − | |Ме кӧсъя вежны | + | |Ме кӧсъя вежны шайтъяс евроясӧн |
|- | |- | ||
|Я хотел бы снять со своего счета немного наличных. | |Я хотел бы снять со своего счета немного наличных. | ||
| Строка 58: | Строка 58: | ||
|- | |- | ||
|Могу ли я узнать остаток счета, пожалуйста? | |Могу ли я узнать остаток счета, пожалуйста? | ||
| − | |Верма ог ме тӧдмавны | + | |Верма ог ме тӧдмавны, уна-ӧ колис тшӧт вылын? |
|- | |- | ||
|Окошко номер семь, пожалуйста | |Окошко номер семь, пожалуйста | ||
| Строка 94: | Строка 94: | ||
|- | |- | ||
|Мне нужно подключить онлайн банк | |Мне нужно подключить онлайн банк | ||
| − | | | + | |Меным колӧ восьтны онлайн банк |
|- | |- | ||
|Я хотел бы попросить ссуду. | |Я хотел бы попросить ссуду. | ||
| Строка 100: | Строка 100: | ||
|- | |- | ||
|В какое окошко мне нужно подойти? | |В какое окошко мне нужно подойти? | ||
| − | |Кутшӧм | + | |Кутшӧм ӧшинь дорӧ меным колӧ матыстчыны? |
|} | |} | ||
Текущая версия на 12:28, 28 ӧшым 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Банк | Банк |
| Деньги | Сьӧм Деньга |
| Рубль | Шайт Руб |
| Копейка | Ур |
| 1 рубль | Ӧти шайт |
| 50 рублей 10 копеек | Ветымын шайт дас ур |
| 100 рублей | Сё шайт |
| Доллар | Доллар |
| Евро | Евро |
| Где находится банк? | Кӧні тані банк? |
| До скольки работает банк? | Кымынӧдз уджалӧ банкыс? |
| На сколько дней? | Кымын лун кежлӧ? |
| Здесь где-нибудь поблизости есть банкомат? | Тані эм кытӧнкӧ банкомат? |
| Я бы хотел открыть банковский счет. | Ме кӧсъя восьтыны тшӧт банкын |
| Я хочу обменять рубли на евро | Ме кӧсъя вежны шайтъяс евроясӧн |
| Я хотел бы снять со своего счета немного наличных. | Ме кӧсъя босьтны неуна сьӧм тшӧт вылысь |
| Как я могу перечислить деньги на мой лицевой счет? | Кыдз ме верма пуктыны сьӧм тшӧт вылӧ? |
| Каков самый высокий процент? | Кутшӧм медся ыджыд прӧчент? |
| Могу ли я узнать остаток счета, пожалуйста? | Верма ог ме тӧдмавны, уна-ӧ колис тшӧт вылын? |
| Окошко номер семь, пожалуйста | Верманныд матыстчыны сизимӧд ӧшинь дорӧ |
| Проверьте ещё раз, пожалуйста | Верманныд-ӧ нӧшта ӧтчыд видлавны |
| У Вас есть с собой паспорт? | Тіян паспорт аскӧдныд? |
| Подпишитесь здесь и поставьте дату, пожалуйста | Верманныд-ӧ татчӧ кырмасьны да пасйыны лун |
| Сожалею, но на Вашем счету недостаточно денег | Жаль, но Тіян тшӧт вылын сьӧмыс озджык тырмы |
| Возьмите карточку, пожалуйста | Кора Тіянӧс босьтны карточкатӧ |
| Вы будете платить наличными или кредитной картой? | Кутанныд вештысьны сьӧмӧн али кредиткаӧн? |
| Как мне сделать денежный перевод? | Кыдзи ме верма вуджӧдны сьӧм? |
| Я потерял свою карту | Ме вошті ассьым картаӧс |
| У меня мало денег. | Менам этша сьӧмӧй |
| Мне нужны деньги. | Меным колӧ сьӧм |
| Мне нужно подключить онлайн банк | Меным колӧ восьтны онлайн банк |
| Я хотел бы попросить ссуду. | Ме кӧсъя корны банкылысь сьӧм уджйӧзӧн |
| В какое окошко мне нужно подойти? | Кутшӧм ӧшинь дорӧ меным колӧ матыстчыны? |