Поздравление (коми сёрнинебӧг) — различия между версиями
| Строка 13: | Строка 13: | ||
|- | |- | ||
|С праздником! | |С праздником! | ||
| − | |Гажöн | + | |Гажöн!<br>Праздникöн! |
|- | |- | ||
|С Новым Годом! | |С Новым Годом! | ||
| Строка 46: | Строка 46: | ||
|- | |- | ||
|Поздравляю Вас с новой работой! | |Поздравляю Вас с новой работой! | ||
| − | |Чолӧмала | + | |Чолӧмала Тіянӧс выль уджӧн! |
|- | |- | ||
|Поздравляю тебя с новой работой! | |Поздравляю тебя с новой работой! | ||
Версия 20:24, 23 йирым 2016
| Рочӧн | Комиӧн |
|---|---|
| Поздравляю! | Чолӧмала! |
| Поздравляю Вас! Сердечно поздравляю Вас! |
Чолӧмала Тіянӧс! Сьӧлӧмысь чолӧмала тіянӧс! |
| Поздравляю тебя! Сердечно поздравляю тебя! |
Чолӧмала тэнӧ! Сьӧлӧмысь чолӧмала тэнӧ! |
| С праздником! | Гажöн! Праздникöн! |
| С Новым Годом! | Выль воӧн! |
| Поздравляю с Днем Рождения! | Чолӧмала нимлунӧн! |
| Поздравляю Вас с Днем Рождения! | Чолӧмала Тіянӧс нимлунӧн! |
| Поздравляю тебя с Днем Рождения! | Чолӧмала тэнӧ нимлунӧн! |
| С праздником Первое Мая! | Май медводдза лунöн! |
| С Днем Победы! | Вермӧм лунӧн! |
| Поздравляю с юбилеем! | Чолӧмала юбилеен! |
| Поздравляю Вас с юбилеем! | Чолӧмала Тіянӧс юбилеен! |
| Поздравляю тебя с юбилеем! | Чолӧмала тэнӧ юбилеен! |
| Поздравляю с новой работой! | Чолӧмала выль уджӧн! |
| Поздравляю Вас с новой работой! | Чолӧмала Тіянӧс выль уджӧн! |
| Поздравляю тебя с новой работой! | Чолӧмала тэнӧ выль уджӧн! |
| Поздравляю с Пасхой! | Чолӧмала Ыджыд лунӧн! |
| Поздравляю Вас с Пасхой! | Чолӧмала Тіянӧс Ыджыд лунӧн! |
| Поздравляю тебя с Пасхой! | Чолӧмала тэнӧ Ыджыд лунӧн! |
| Поздравляю с рождением ребенка! | Чолӧмала кага вайӧмӧн! |
| Поздравляю Вас с рождением ребенка! | Чолӧмала Тіянӧс кага вайӧмӧн! |
| Поздравляю тебя с рождением ребенка! | Чолӧмала тэнӧ кага вайӧмӧн! |
| Поздравляю с окончанием школы! | Чолӧмала школа помалӧмӧн! |
| Поздравляю Вас с окончанием школы! | Чолӧмала Тіянӧс школа помалӧмӧн! |
| Поздравляю тебя с окончанием школы! | Чолӧмала тэнӧ школа помалӧм! |
| С новосельем! | Выль оланінӧн! |
| Поздравляю с победой! | Чолӧмала вермӧмӧн! |
| Поздравляю Вас с победой! | Чолӧмала Тіянӧс вермӧмӧн! |
| Поздравляю тебя с победой! | Чолӧмала тэнӧ вермӧмӧн! |